Megafon, dostępny w zestawie składającym się z głośnika tubowego,wbudowanego wzmacniacza i mikrofonu. Umożliwia nagłaśnianie mówcy iznaczne zwiększenie słyszalności jego głosu. Zasięg do 900m. Zasilanie:12V (8xR14). Masa: 1,65 kg.

Podczas pracy megafon może być trzymany w ręce lub też być przewieszonyprzez ramię na pasku. W skład urządzenia wchodzi mikrofon posiadającyzabezpieczenia przed przesterowaniem megafonu, włącznik i wyłącznikurządzenia oraz regulator głośności. Konstrukcja mikrofonu umożliwiajego odłączenie od megafonu. Megafon wykonany jest z elementówmetalowych i z tworzywa ABS.

Zalecenia użytkowe:
Jeżeli megafonprzewieszony jest przez ramię to w celu obsługi urządzenia mikrofonnalezy trzymać w ręku. Mówiąc do mikrofonu należy należy trzymaćwciśnięty znajdujący się na nim przycisk.
W sytuacji gdymegafon trzymany jest w ręce, mikrofon należy powiesić na uchwycieznajdującym się z tyłu megafonu. Mówiąc do mikrofonu należy trzymaćwciśnięty przycisk znajdujący sie w górnej części rączki.
Tubę megafonunależy skierować w kierunku słuchaczy lub wybranego obiektu. Mikrofonnależy przybliżyć do ust i mówić normalnym głosem.
Poziom głośnościnależy regulować przy użyciu pokrętła z prawej strony mikrofonu. Poziomgłośności należy dostosować do warunków zewnętrznych oraz ustawić wtaki sposób aby zapewnić właściwą pracę megafonu.

Dane techniczne megafonu
Zasięg500-700m (w zależności od warunków zewnętrznych)
Zasilanie8 x R14 (brak w wyposażeniu standardowym)
Masaokoło 1,65 kg (bez baterii)
Wymiaryśrednica 230 mm, długość 340 mm


Megafon
  • Mikrofon ręczny z kablem spiralnym (podłączony na stałe)
  • Blokada przycisku "talk", regulacja głośności na mikrofonie
  • Gniazdo zewnętrznego zasilania 12V
  • Syrena (włączana)
  • Uchwyt, pasek, kabel zasilający do samochodu
  • Dostarczany bez baterii

Wymiary:Ø 230mm x 340mm 
Waga:1.7kg 
Zasilanie:8 x 1.5V bateria typ C zewn. 12V prąd stały /2A 
SPL (1W/1m):119dB 
Moc wyjściowa:25WMAX