Ochrona słuchu przed szkodliwym hałasem

Wysoki poziom hałasu w miejscu pracy może prowadzić nie tylko sprzyja rozdrażnieniu i rozkojarzeniu. Stałe, regularne przebywanie w takim środowisku może doprowadzić też do trwałego uszkodzenia słuchu. Za wartość graniczną, której nie należy przekraczać, jest 85 dB dla 8-godzinnego dnia pracy. Aby wyeliminować taką szkodliwą dawkę hałasu, stosuje się szereg produktów chroniących słuch. Ważne jest to, żeby nie były to wyroby słabej jakości, tylko profesjonalne rozwiązania, jakie jak: ochronniki słuchu przeciwhałasowe, czasze przeciwhałasowe, nauszniki montowane do hełmu, elektroniczne ochraniacze przeciwhałasowe, osłona twarzy z nausznikami i inne.

Nasza oferta obejmuje tylko sprawdzone, przetestowane i bezpieczne ochronniki słuchu od prestiżowych cieszących się poważaniem producentów, do których zaliczyć można marki: Delta, Panoply, Peltor, Venitex, 3M, R.E.I.S. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do ewentualnego skorzystania z fachowego doradztwa naszych specjalistów.

Zapraszamy na udane zakupy do sklepu w Krakowie i przez Internet!

Środki ochrony narządu słuchu - najpopularniejsze rozwiązania

1. Stopery do uszu robocze

Stopery do uszu bhp to jeden z najpopularniejszych sposobów na ochronę zmysłu słuchu. Niektóre z modeli określa się również mianem wkładek przeciwhałasowych do uszu. Są lekkie, proste w obsłudze i wygodne. Bardzo często można spotkać się z wariantami wykonanymi z pianki poliuretanowej. Można je poznać po charakterystycznym, pomarańczowym kolorze, chociaż w naszym sklepie znajdą też Państwo inne warianty kolorystyczne. W ofercie posiadamy również modele stworzone z hipoalergicznego silikonu. Takie produkty poleca się stosować m.in. w środowisku pracy, w którym panuje niski (ale już szkodliwy) poziom hałasu i jednocześnie niezbędne jest wzajemne słyszenie się pracowników. Zatyczki do uszu przeciwhałasowe mogą nawiązywać swoim wyglądem do muzycznych słuchawek - wtedy są zamocowane na kabłąku.

2. Nauszniki ochronne przeciwhałasowe

Modele składane oraz pozostałe typy nauszników przeciwhałasowych, które można znaleźć w naszym sklepie, stworzone są ze sprawdzonych, certyfikowanych materiałów, takich jak pianki syntetyczne, polistyren, ABS i PVC. Aby możliwe było dopasowanie nauszników na pałąku nagłownym do każdego użytkownika, nasze warianty są regulowane oraz posiadają dużą głębokość wewnętrzną. Dzięki temu pracownik może używać albo samego produktu, albo połączyć go z innym sprzętem.

W zależności od poziomu wygłuszenia, nauszniki stosuje się np. w drukarniach, sklepach z artykułami metalowymi, przy koszeniu trawników, jak też w bardziej wymagającym środowisku: na portach lotniczych, zakładach odlewniczych i w przemyśle. W branży elektrycznej stosuje się rozwiązania nieprzewodzące prądu - nauszniki dielektryczne.

3. Inne ochronniki słuchu

Ochronniki słuchu mocowane nahełmowo zapewniają pełny komfort użytkownikowi. Można dowolnie wyregulować ich wysokość i zaczepić na hełmie w optymalny sposób. Z kolei niektóre składane ochronniki słuchu pomijają hełm lub czapkę, jednocześnie leżąc pewnie i chroniąc słuch pracownika. Z tego typu wariantów korzystają operatorzy maszyn, mechanicy oraz osoby zatrudnione do prac budowlanych. Takie ochronniki słuchu występują również w wersji tradycyjnej - na pałąku. Jednym z nowocześniejszych wariantów jest elektroniczny ochraniacz przeciwhałasowy. Wygląda tak jak tradycyjne nauszniki przeciwhałasowe, ale działa w nieco inny sposób. Nie tylko tłumi dźwięki, ale pozwala również odbierać radio i słuchać podczas pracy muzyki.

Proces doboru właściwej ochrony słuchu

Warto zdawać sobie sprawę, że również hałas poniżej wspomnianych wcześniej 85 dB może odbić się negatywnie na zdrowiu pracownika. Hałas o wartościach od 35 do 75 dB sprawia, że podczas 8-godzinnego wykonywania obowiązków służbowych, pracownik może szybciej odczuwać zmęczenie i rozdrażnienie. Jeśli na danym stanowisku jest to możliwe i nie wpływa to na zmniejszenie bezpieczeństwa, warto już wtedy zatroszczyć się o podstawową ochronę słuchu. Hałas w granicach od 75 do 85 dB powoduje znaczny spadek wydajności, a jeśli pracownik przebywa w takim środowisku regularnie, mogą pojawić się problemy ze słuchem. Przekroczenie 85 dB wiąże się z jeszcze poważniejszymi konsekwencjami, stąd osoba pracująca w takich warunkach koniecznie musi używać ochronników dopasowanych do poziomu hałasu.

Przed zakupami, zachęcamy do zapoznania się z natężeniem hałasu w Państwa środowisku pracy. Przy konkretnych produktach znaleźć można informacje o przeznaczeniu danych zatyczek do uszu roboczych, nahełmowych ochronników słuchu i innych wariantów. Profesjonalna ochrona słuchu jest niezbędna w wielu branżach, m.in. w usługach, logistyce, przemyśle lekkim i ciężkim. Nasi klienci specjalizują się w różnych dziedzinach. Dzięki szerokiej ofercie zawsze możemy im zaproponować ochronniki słuchu, zapobiegające szkodliwemu wpływowi hałasu. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z produktami w tej kategorii oraz z innymi rozwiązaniami - odzieżą roboczą i obuwiem. Chętnie udzielimy cennych wskazówek i wspomożemy proces wyboru odpowiedniego wyposażenia do pracy.

UX-BOX - Dozownik ONE2CLICK na zatyczki do uszu.

UX-BOX - Dozownik ONE2CLICK na zatyczki do uszu.
  • 2-3 dni

127,48 zł +VAT
156,80 zł brutto

Zobacz

PS46 - Ochronnik słuchu Premium EN 352-1 SNR 34dB.

PS46 - Ochronnik słuchu Premium EN 352-1 SNR 34dB.
  • 3-5 dni

45,85 zł +VAT
56,40 zł brutto

Zobacz

PW46 - Ochronnik słuchu z radiem EN 352-1 EN 352-8 SNR 28dB.

PW46 - Ochronnik słuchu z radiem EN 352-1 EN 352-8 SNR 28dB.
  • Chwilowy brak towaru

0,00 zł +VAT
0,00 zł brutto

Zobacz

NAUSZNIKI OCHRONNE BLUETOOTH/FM z radiem i be - TACTIX PREMIUM - SNR 24dB.

NAUSZNIKI OCHRONNE BLUETOOTH/FM z radiem i be - TACTIX PREMIUM - SNR 24dB.
  • Dostępny natychmiast

243,90 zł +VAT
300,00 zł brutto

Zobacz